Краще один раз побачити, ніж сто разів почути

Музей – це не тільки збереження історії, а й наповнення її новим змістом і переосмислення з викликами сьогодення. Нині – це динамічний заклад з низкою послуг, які підлаштовуються під сучасного відвідувача. Музей стає місцем натхнення та  нових відкриттів.

Підлаштовується під реалії сучасного життя і КЗ КОР “Меморіальний музей К. Г. Стеценка” у с. Веприк на Київщині. Ви можете вважати, що ми зберігаємо припалі пилом експонати та експозицію, яка не змінюється роками. Запевняємо вас, що це не так. Музей К. Г. Стеценка іде у ногу з часом, популяризує і досліджує свою спадщину, запроваджує інтерактивні методи роботи, розвиває сайт та соціальні мережі. Ми активно демонструємо експонати реальним і віртуальним відвідувачам, презентуємо виставки, оцифровуємо і публікуємо наші надбання у рамках проєкту “Оцифрована спадщина” та “Експонат тижня”, але найбільшим нашим вподобанням є, звісно ж, спілкування з реальним відвідувачем, яке пригальмувалося у зв’язку з поширенням пандемії коронавірусу і початком повномасштабного вторгнення, змінило свою форму, але підлаштувалося під сучасні вимоги. Нині все більше українців цікавляться історією своєї Батьківщини та визначними місцями рідного краю.

Запрошуємо і вас дізнатися про життя композитора, протоієрея УАПЦ, державного і громадського діяча К. Г. Стеценка, історію села Веприк та його талановитих жителів. Адже як каже народна мудрість “Краще один раз побачити, ніж сто разів почути”.

У нас буде цікаво дорослим і дітям, маленькій сімейній чи великій екскурсійній групі. Адже завітавши до садиби композитора ви відчуєте теплу атмосферу національного побуту, ніби знову повернетеся до будинку своїх предків, згадаєте смачні страви з печі, ліжко з сіном і аромат дитинства, а хто ніколи цього не відчував, вперше зануриться у неймовірний  етнічний світ.

Ви ніби особисто познайомитеся з Кирилом Григоровичем, пройдете з ним життєвим шляхом. Дізнаєтеся про те, як простий хлопчина з багатодітної родини з Черкащини потрапляє до Києва та стає знаковою особою становлення української нації у кін. ХІХ – поч. ХХ ст. і долучається до еліти тогочасної української інтелігенції –                     М. Лисенка, В. Липківського, М. Леонтовича та інших.

Ми вам розповімо історію знайомства і одруження з Євгенією Франківською. Як одна революція 1905 р. віддалила його на тривалий період від Києва, а інша надихнула на творчий запал і кинула у вир столичних подій. Чому Симон Петлюра наказав саме К. Стеценку та О. Кошицю створити хорову капелу для дипломатичної поїздки за кордон та як учасники колективу у телячих вагонах рятувалися з Києва, а потім давали тріумфальні концерти у найкращих залах Європи.

            У нас ви дізнаєтеся про те, що ж надихало славетного композитора на створення музичних шедеврів, про його захоплення кіньми і голубами і як разом з Миколою Леонтовичем збирали малину в чарівних подільських лісах.

Ви дізнаєтеся про те, як потрапила родина Стеценків до Веприка і про білий рояль, який прикрашав вітальню композитора; про те, як полювали на композитора чекісти, про велелюдний похорон і подальше забуття на 34 роки. Ви дізнаєтеся хто ж успадкував талант Кирила Григоровича і що він був не єдиною талановитою дитиною у родині.

Тільки у нас ви побачите стіл зі сторічною історією, який власноручно змайстрував Кирило Григорович; портрет Т. Г. Шевченка, написаного художником Фотієм Красицьким, правнуком великого Кобзаря; випускне фото після закінчення Київської духовної семінарії; ікони, подаровані отцем Кирилом після вінчання веприцьким молодятам Скрипченкам, учасникам його сільського хору; почуєте унікальні записи, які линуть зі старого патефона.

Також ви познайомитесь з героїчною постаттю політв’язня В. І. Косовського, якому після повернення із заслання, не зважаючи  на пильний нагляд каральних органів, вдалося створити музей українського композитора і священника, відкрити ФАП з національною українською символікою, який згодом стане переможцем конкурсу серед тисяч подібних медичних закладів СРСР.

Запрошуючи на екскурсію до музею, ми пропонуємо цікавий і пізнавальний діалог, приємне спілкування у затишній атмосфері. Окрім екскурсій, пропонуємо посмакувати запашним трав’яним чаєм, зробити мініфотосесію у традиційній атмосфері, взяти у часть у майстер-класі і створити оригінальну річ своїми руками.

Тому не баріться і приїздіть у с. Веприк до КЗ КОР “Меморіальний музей К. Г. Стеценка”. Інформацію про графік роботи та актуальні послуги шукайте на офіційному сайті або у соціальних мережах.

Н. А. Кучер, Н. М. Чурсіна

Вартість та умови входу

Дорослі – 15 грн

Студенти, школярі - 10 грн

Пільгові категорії – безкоштовно

Безкоштовне відвідування – інваліди І та ІІ груп, учасники бойових дій, діти пільгових категорій, мешканці села Веприк.

Групова екскурсія - 50 грн

Інформація

Наша адреса
вулиця Михайла Донця, 2, Київ
Це на теперішньому масиві Відрадний поблизу Національного авіаційного університету
Що до нас їде?
  • 27
    Від станцій метро Почайна та Шулявська
  • 433
    Від перетину вулиць Богдана Хмельницького та Терещенківської.
  • 201
    Від станції метро Шулявська
  • 427
    Від станцій метро Палац Спорту та Шулявська
Весь транспорт їде до зупинки «вулиця Михайла Донця»